Autore: Baiba Dombrovska
2018. gada 12. martā
 
Parastas darbdienas, 27. februāra, rīts. Brīvā brīdī starp ikdienas darbiem ielūkojoties facebook, parādās, ka Vilmārs dalījies ar Dabas pārvaldes ziņu, – 10. martā Sedā notiek 1. Niedru skulptūru festivāls. Sedā, tur, kur pagājušajā rudenī bija rogaininga sacensības “Kuiteņa Maldonis”? Tās vēl joprojām labā atmiņā kā ļoooti slapjas, ogām un sēnēm bagātas, kopā ar lielisku brīvprātīgo komandu. Jauki. Purvs liels, niedru tur pārpārēm. Pēc brīža Artūro pievienojis jautājumu – varbūt viņš varot pievienoties Vilmāram? Šefs gan atbild, ka nemaz neesot domājis braukt, tik padalīties ar informāciju, bet, ja nu tā, tad apsvēršot iespēju. Tak ziemas aukstumā (un tobrīd Rīgā tiešām ir kārtīga ziema ar diezgan labiem mīnusiem) tādam braucienam esot dažādi papildnosacījumi – ir jāvar un jāgrib kārtīgi dz..., jāgarantē, ka neganti nelamāsies un ļausies aizvesties mājup. Klusi noķiķinu. Opā! Uz karstām pēdām Kristīne pievienojusi komentāru, ka mēs abas tak visiem punktiem atbilstam un apsolāmies tos godprātīgi izpildīt. Vilmārs sev raksturīgajā manierē komentē – ticēt sievietēm? Tad labāk uzreiz nošauties! Kamēr klusībā apsmaidu šo saraksti, hopā, e-pastā jau iegrabējusi vēstule, kurā teikts, ka 10. martā braucam uz Sedu!
 

2016, gada 8. augustā
 
To, ka šogad skriešu ultru, nolēmu jau finišējot veiksmīgajā pirmajā maratonā. Tiesa gan, biju lasījis, ka jābūt noskrietiem vairākiem maratoniem un jābūt krietni lielākai kilometru bagāžai (kopš skriešanas gaitu sākšanas pērn bija tikai lēni 800 km, šogad krietni aktīvāki 1900 km). Tomēr biju nolēmis skriet CET 81 km un pamazām tam sāku nobriest.
 
 
Treniņi gan bija pēc īsāku distanču plāna (ar daudz nežēlīgiem intervāliem un ļoti maz garākiem skrējieniem), kas ļāva lieliski noskriet Jelgavas nakts pusmaratonā ar rezultātu 1:32. Tomēr ar pāris skrējieniem ap 30 km un vēl dažiem virs 20 km ultrām ir par maz, ko labi sajutu distances otrajā pusē. Kaut arī pēc katra Stirnubuka spļaudījos un solījos, ka nopirkšu taku kurpes, tomēr tā arī to neizdarīju un nācās skriet asfaltam paredzētajos apavos. Un kopš maratona palaidos svara mazināšanā, tā arī palikdams ap 75-76 kg, kas vēl joprojām ir krietni par daudz gargabaliem. Njā, un no smēķēšanas netikuma arī vēl nepratos atbrīvoties (varbūt drīz tomēr ar šo problēmu galā tikšu).
 

2016. gada 7. augustā
 
Kad izdzirdu vārdu Cēsis Eco Trail jeb saīsinājumā CET, man vienmēr ir neliels satraukums. Šeit 2014. gadā skrēju savu pirmo ultramaratonu, šeit 2015. gadā izcīnīju savu pirmo nozīmīgo uzvaru, uz šejieni 2016. gadā dodos ar lieliem mērķiem.
 
 
Mana domāšana divu gadu laikā ir mainījusies dramatiski. Pirmajā gadā braucu uz Cēsīm ar domu parādīt cienīgu sniegumu. Ilgi skrēju ar līderiem, bet pieredzes, trenētības un izturības trūkums noveda pie tā, ka finišēju ne visai enerģiski. Mērķi, manuprāt, izpildīju un prom no Cēsīm devos ar paceltu galvu. Pagājušajā gadā uz Cēsīm braucu ar mērķi pārsteigt. Iepriekšējā dienā iedvesmojies no Gediminas Grinius lekcijas un plakātiem Cēsu ielās, es sacensībās noskrēju tam brīdim ļoti kvalitatīvā līmenī un ar nelielu veiksmes palīdzību izcīnīju uzvaru. Mērķi, manuprāt, izpildīju un prom no Cēsīm devos ar paceltu galvu. Šogad? Šogad es uz Cēsīm braucu ar mērķi dominēt…

2016. gada 6. augustā
 
“Pēdējos mēnešos slinkums ņēmis virsroku un nedēļā knapi varu sagrabināt 50 km. Dīvāns palicis tik mīļš. Forma nekāda. Pārliecība nekāda…”, nodomāja Labinieks un pieteicās Cēsu Eco Trail 81 km distancei. Kārtējais Labinieka lēmums, nedraudzējoties ar galvu. Bet ko tur var darīt. Tik tālu tā skriešana viņu ir novedusi.
 
 
Lēmums par dalību Cēsu Eco Trail sacensībās tika pieņemts ar skatu nākotnē. Un nākotne šobrīd man saistās ar kārtējo NEnormālo pasākumu 2017. gada 7.aprīlī. Tā nu prātojot pie sevis, nonācu pie atziņas: ”Ja Tu neskrien lielākos trail skrējienus Latvijā, tad par kādiem, sasodīts, mērķiem var būt runa nākamajā gadā.” Tad nu nolemts. Ja Latvijas garie trail skrējieni man nebūs pa spēkam, tad lēmums par piedalīšanos vai nepiedalīšanos sacensībās ārzemēs skanēs šādi: “vecīt,.. tomēr Tu vari arī kaut ko izdarīt. Ir vērts mēģināt.” vai “vecīt,… aizej nedaudz paaudzies meistarībā un pakačā muskuļus vēl kādu gadiņu”.